Młodzieżowa Akademia Siatkówki

::09.05.2016 :: Uczennice naszej szkoły wywalczyły awans do Wojewódzkiego Turnieju Kinder w piłce siatkowej dziewcząt klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jaszczyszyn Katarzyna, Pisarczyk Weronika, Rusnak Wiktoria. Życzymy dziewczynkom powodzenia 5 czerwca w Paczkowie.

::09.03.2016 ::   29 lutego w całej Europie, również u nas w szkole odbyła się akcja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) - "One Day More 4 Volleyball" ("Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki"), by jak najszerzej promować siatkówkę jako sport dla każdego. Akcja polegała na zorganizowaniu w całej Europie jak największej ilości meczów siatkówki w tym szczególnym, bo przeżywanym raz na 4 lata dniu 29 lutego. W naszej szkole uczniowie rozegrali tego dnia 3 mecze.

::2015.12.06::  Sprawozdanie z mikołajkowego turnieju siatkarskiego. W dniu 6 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie odbył się okolicznościowy turniej dwójek siatkarskich dla dziewcząt i chłopców z gminy Nysa. Uczniowie z naszej szkoły ambitnie walczyli o miejsca na podium. Chłopcy w składzie Grzegorz Cichewicz, Klaudiusz Janik i Kamil Błaszczyk zajęli drugie miejsce a dziewczynki Monika Krzyżanowska i Katarzyna Jaszczyszyn piąte miejsce. W zawodach brało udział 26 młodych siatkarzy i siatkarek. Szkołę nr 10 reprezentowało 12 uczniów. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

::2015.11.25::  Sprawozdanie z III Olimpiady Nyskich Sokołów. Uczniowie z naszej szkoły w dniu 13.10.15 wzięli udział w imprezie Olimpiada Nyskich Sokołów zorganizowanej przez Zespół Szkół Sportowych w Nysie. Chłopcy w składzie: Jakub Szafrański, Dominik Kluz, Tomasz Chudziński, Aron Grześków, Tymon Walczak, Aleksander Zajma rozegrali turniej czwórek siatkarskich. W wyniku rywalizacji nasi uczniowie zdobyli drugie i trzecie miejsce. Gratulujemy.

::2015.11.20::  Siatkarskie święto Akademii Siatkówki w S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Nysie Siatkarski Ośrodek Szkolny Gimnazjum nr 1 w Nysie z nauczycielami- trenerami Edytą Asztel-Jaszczyszyn, Arkadiuszem Gaborskim i Andrzejem Roziewiczem zorganizował „Dzień Akademii Siatkówki S.O.S.”, który odbył się w dniu 20.11.2015 w naszej szkole. Udział wzięły Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 10. Dzień Akademii to podsumowanie Tygodnia Akademii, w trakcie którego w poszczególnych szkołach podstawowych, członków Akademii odbywały się imprezy towarzysząc, jak konkurs plastyczny poświęcony piłce siatkowej, konkursy sportowe, gry i zabawy siatkarskie, czy też „Przerwa-czas na siatkówkę”. Przybyłe adeptki siatkówki, opiekunów oraz przybyłych gości przedstawicieli Burmistrza Nysy powitała Pani Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nysie Małgorzata Krzemieniecka –Duraj wraz z Ambasadorem żeńskiej Akademii w Nysie Jarosławem Stancelewskim. Święto siatkarskie rozpoczęła wspólna rozgrzewka „zumba”, po której podzielone na kategorie wiekowe IV,V,VI klasy młode siatkarki przystąpiły do rywalizacji. Było w niej dużo walki o każdą piłkę ale również wiele zabawy i radości, tym bardziej że od zwycięstwa ważniejszy był udział w święcie. W przerwie gier dziewczynki uczestniczyły w konkursie odbić na celność. Po zakończeniu gier komisja sędziowska udała się na naradę, a w tym czasie przed uczestnikami i gośćmi wystąpiła grupa taneczna z Gimnazjum nr 1 w Nysie, a opiekunka pani Dudek Emilia nauczyła zawodniczki „Tańca irlandzkiego”, co sprawiło wielką frajdę dziewczynkom. Po tej wspólnej zabawie ogłosił wyniki Andrzej Roziewicz nauczyciel wiodący S.O.S. a Pani Dyrektor wraz z Ambasadorem wręczyli nagrody i upominki w rywalizacji sportowej i plastycznej uczestniczkom święta Akademii S.O.S. Do zobaczenia na pikniku Akademii na wiosnę 2016.