"ANGOLE"

ROK SZKOLNY 2005/2006

" Z kartek Angoli"

W tym półroczu spotykamy się w piątek o godz.14.15. Ciągle mamy dużo pracy . Ostatnio przygotowywaliśmy i wystawialiśmy przestawienie "Christmas in Britani"
Mamy nadzieję, że niektórym z was podobało się. Kosztowało to nas dużo czasu i wysiłku.
Obecnie pracujemy nad wystąpieniem  "Sherlok Holmes nad Tamizą".
Oprócz tego wykonujemy zadania bieżące. Malujemy, śpiewamy, rozmawiamy.
Chętnych zapraszamy na  "Tea Time". Podamy dokładny dzień i godzinę kiedy się odbędzie.

See you

ROK SZKOLNY 2004/2005

Uczniowie naszej szkoły stale odnoszą sukcesy z języka angielskiego.
W marcu odbył się konkurs na etapie szkolnym.
Dalej na szczebel miejsko- gminny zakwalifikowali się:

Bartek Żukrowski 6d
Karolina Kowarzyk 5b
Filip Sokołowski 6d
Magdalena Micuła 5e
Joanna Możejko 6e

Szszęście tym razem 'uśmiechnęło' się do Bartka Żukrowskiego, jego systematyczna praca przyniosła efekty!
Bartek zakwalifikował się na etap wojewódzki, pojedzie do Opola godnie reprezentować naszą szkołę.

Angielski to nie tylko 'kucie' słówek i uczenie się gramatyki.
Możemy przekonać się o tym na spotkaniach klubu 'Angole'.
Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 15.30.
Mamy ściśle określone cele i zadania. Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych /głównie Wielkiej Brytanii/ w sposób łatwy, miły i przyjemny. Nasze zajęcia mają charakter zabawy, towarzyskiego spotkania.
Przygotowujemy wystawki, 'projecty', poświęcone różnym dziedzinom z życia Wielkiej Brytanii: kultura, historia, muzyka, sport, polityka, kulinaria, literatura, turystyka.
Poznajemy bogactwo języka angielskiego na literackich popołudniach. Zdobywamy nawyk poprawnego mówienia i pisania. Uczymy się tolerancji do kultur innych krajów.
Mamy bogatą możliwość rozwijania naszych zainteresowań i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Jesteśmy twórcami krzyżówek, rebusów, quizów, rymowanek. Będziemy 'próbować' swoich sił jako aktorzy przygotowując inscenizacje, przedstawienia dla społeczności szkolnej i pozaszkolnej.
Mamy wielką nadzieję, że nasze zadania zostaną zrealizowane na
'szóstkę', a w przyszłości będziamy mogli podzielić się naszymi osiagnięciami z koleżankami i kolegami naszej szkoły.

'Angole'

Klub Miłośników Języka Angielskiego