"SREBRNA DZIESIĄTKA"

28 stycznia 2008 roku w hali sportowej PWSZ w Nysie odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCOW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Zawody organizowała Szkoła Podstawowa Nr 10 w Nysie, a wzięły w niej udział poza gospodarzami PSP 1 Dobrzeń Wielki, PSP 5 Krapkowice i SP 4 Namysłów.

W pierwszym meczu między szkołami z Krapkowic i Dobrzenia Wielkiego padł remis trzy do trzech co zapowiadało wyrównany poziom rozgrywek. W drugim meczu uczniowie nyskiej dziesiątki  pokonali trzy do zera uczniów z Namysłowa. W drugiej kolejce meczy drużyna z Krapkowic wysoko, bo siedem do zera pokonała drużynę z Namysłowa, natomiast nysanie niespodziewanie ulegli przyjezdnym z Dobrzenia, co sprawiło ze bardzo interesująco zapowiadała się ostatnia kolejka spotkań. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy z Nysy i Krapkowic, aby stoczyć pojedynek, jak się później okazało o drugie miejsce w turnieju. Po pierwszej połowie zawodnicy z dziesiątki prowadzili trzy do zera jednak w drugiej połowie drużyna z Krapkowic  zaczęła odrabiać straty, dzięki czemu końcówka tego spotkania była bardzo emocjonująca, a mecz zakończył się zwycięstwem dziesiątki trzy do dwóch.

W ostatnim meczy zawodnicy z Dobrzenia wysoko pokonali Namysłów i to oni zajęli pierwsze miejsce. Najlepszym strzelcem turnieju został Darek Zapotoczny z Krapkowic strzelając 9 bramek a najlepszym bramkarzem został wybrany Artur Ternal z nyskiej dziesiątki. Rozgrywki obserwował trener kadry województwa młodzików, który po zakończeniu zawodów wręczył powołanie uczniom z dziesiątki Dawidowi Żeligowskiemu i Damianowi Konikowi.

Wicemistrzostwo województwa nie jest pierwszym sukcesem młodych adeptów piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Nysie od czterech lat uczniowie prowadzeni przez duet Piotr Łyko i Marcin Jurczyk zajmują czołowe lokaty na turniejach piłkarskich organizowanych na terenie naszego województwa oraz reprezentują nasze miasto na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Remes CUP.

TABELA KOŃCOWA

Nazwa drużyny PKT. B.Z. B.S.
I miejsce PSP 1 DOBRZEŃ WIELKI 7 17 6
II miejsce SP 10 NYSA 6 7 7
III miejsce PSP 5 KRAPKOWICE 4 12 6
IV miejsce  SP 4 NAMYSŁÓW 0 2 19

W górnym rzędzie: opiekun drużyny Marcin Jurczyk,
Damian Stefański, Kuba Grzeżułkowski, Dawid Żeligowski, Szymon Pięch, Bartek Soboniak
W dolnym rzędzie: Damian Konik, Dawid Szlempo, Rafał Odrowąż, Artur Ternal, Marcin Chodyniecki.