WINDA DLA SZKOŁY

Projekt Gminy Nysa pn. "Likwidacja barier architektonicznych - budowa windy w Szkole Podstawowej Nr 10 w Nysie" złożony do działania 1.2 - "Unowocześnienie bazy dydaktycznej placówek edukacyjnych" został przyjęty i uzyskał w swoim priorytecie I miejsce na liście rankingowej w skali województwa.
W dniu 4 sierpnia br. została podpisana w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim umowa na realizację w/w zadania, które zostanie sfinansowane po połowie przez Urząd Wojewódzki i Urząd Miejski w Nysie. Kwota dofinansowania jaką pozyskano to 94,6 tys. zł. Całość inwestycji w kosztorysie wynosi 186 tys. zł. Realizacja projektu będzie polegała na przebudowie wejścia do budynku naszej szkoły od strony zachodniej i montażu windy dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych. SP 10 NYSA stała się pierwszą szkołą integracyjną w Gminie Nysa. Obecnie łącznie w placówce tej jest ponad 20. dzieci niepełnosprawnych. Budowa windy pozwoli na zlikwidowanie najistotniejszej bariery architektonicznej w szkole, a tym samym sprawi, że uczniowie niepełnosprawni będą mieli dostęp do wszystkich gabinetów szkoły. Obecnie został rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania. Dokumenty trafiły do Urzędu Wojewódzkiego celem akceptacji. Rozpoczęcie budowy windy zaczęło się we wrześniu br. zaś zakończenie jest planowe na 30 listopada br.

Opracowanie (na podstawie BiP), oraz foto. Kamil Burski