....... AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY - 2017/2018 .......

____________________ Styczeń 2018 _________________

                    REKRUTACJA UCZNIÓW DO SZKOŁY           

:: 2018 ::  Informacje i dokumenty dotyczące naboru uczniów klas pierwszych w roku szk. 2018/2019

Dokumenty:

:: 18.02.2018 ::  14 lutego listonoszki z Poczty Walentynkowej wręczyły Walentynki, które zostały wrzucone do miłosnej skrzynki.

:: 14.02.2018 ::  Zapraszamy do zapoznania z wynikami sprawdzianu naszej szkoły w latach jego obowiązywania 2005-2016 ... link [Wyniki sprawdzianu]

:: 14.02.2018 ::  Walentynki to dzień, który już na stałe wszedł do naszej polskiej obyczajowości. Jest to święto szczególnie ważne dla młodych ludzi. Dlatego 14 lutego po raz ósmy odbył się Przegląd Anglojęzycznej Piosenki Walentynkowej, w którym wzięli udział uczniowie nyskich szkół. Młodzież gimnazjalna kolejny raz miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i muzyczne, a także opanowanie języka angielskiego. Po zmaganiach konkursowych zarówno wykonawcy, jak i publiczność bawili się wspólnie śpiewając najpiękniejsze piosenki o miłości. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest pani Agata Lisik, nauczycielka języka angielskiego.

:: 14.02.2018 ::  Znajdą rozwiązanie na wszystkie smutki i zmartwienia, w zanadrzu mają zawsze coś pysznego do zjedzenia, ale najważniejsze jest to, że kochają swoje wnuki najbardziej na świecie. Mowa oczywiście o babciach i dziadkach, którzy w ubiegłym miesiącu mieli swoje święto. Na specjalnych gości zaproszonych przez uczniów klasy 3e oprócz tysiąca uśmiechów i pocałunków, czekało małe przedstawienie i słodki poczęstunek. Po występach dzieci podeszły do swoich najbliższych, aby powiedzieć jak bardzo ich kochają i wręczyć im własnoręcznie wykonane upominki. Agnieszka Kamienik

:: 13.02.2018 ::  Przedszkolaki w murach Szkoły Podstawowej Nr 10 w Nysie

W środę 7 lutego 2018 roku najmłodsze dzieci z Przedszkola Nr 9 w Nysie miały możliwość skorzystania z obiektów sportowych naszej szkoły. Podczas pobytu na sali gimnastycznej bawiły się w zabawy sportowo – rekreacyjne o charakterze zimowym. Ulubionym sprzętem sportowym wszystkich przedszkolaków, zarówno dziewczynek jak i chłopców są piłki. Pomysłodawczynią, organizatorką zajęć sportowych dla przedszkolaków oraz prowadzącą zajęcia sportowe jest Beata Ciastoń.

:: 13.02.2018 ::  Mateusz Górczyński, uczeń naszej szkoły, awansował do trzeciego etapu Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się 21 lutego 2018 r. w Opolu. Nauczycielem prowadzącym jest Wojciech Łucjanek. Gratulujemy!!!

:: 13.02.2018 ::  Niezwykła lekcja języka polskiego… 9 lutego uczniowie klas IIIbg i VII a brali udział w niecodziennej lekcji języka polskiego, którą poprowadził wybitny gość - Pan Kazimierz Staszków. Nyski pasjonat historii, z wielkim zainteresowaniem przybliżył uczniom sylwetki zasłużonych osobowości związanych z naszym miastem. Wspomniał o historii Nysy, jej pięknych zabytkach, legendach. W opowieści Pana Staszkowa nie zabrakło wątków autobiograficznych, a zwłaszcza niesamowitych wrażeń z odbytych podróży po Europie. Spotkanie przebiegło w ciepłej i serdecznej atmosferze i będzie kontynuowane – Pan Kazimierz Staszków spotka się z nami ponownie i zapozna młodzież bliżej z dorobkiem swej wydawniczo – pisarskiej działalności. M.Bargiel, J.Nowak, D.Woźniak

:: 13.02.2018 ::  Poetyckie Walentynki… Okazją do kolejnego spotkania w bibliotece szkolnej - w ramach „wieczorków poetyckich” był temat miłości. Uczucie to fascynowało już najstarszych poetów i myślicieli, co wyrażali w swoich utworach. Miłość stała się również inspiracją dla twórczości Pani Heleny Alfredy Nowak zaprzyjaźnionej z naszą szkołą. W trakcie spotkania poetka zaprezentowała najnowsze utwory liryczne opiewające piękno uczucia, jakim jest bez wątpienia miłość. Nie zabrakło też twórczości młodych twórców należących do Szkolnego Koła Miłośników Książek. Miłosnego klimatu dodała oprawa muzyczna w wykonaniu uczennicy kl.VIId. Na zakończenie uczniowie odczytali sentencje o miłości autorstwa Pani Heleny Nowak. Walentynkowy „wieczorek” utwierdził wszystkich w przekonaniu, że miłość nie zna granic. Jest ważna na każdym etapie życia – krótko mówiąc to uczucie ponadczasowe. M.Bargiel, J.Nowak

:: 08.02.2018 ::  Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Odkrywcy Sekretów Nauki - wzrost kompetencji uczniów i nauczycieli szkół podstawowych województwa opolskiego”

:: 08.02.2018 ::  Dnia 5 lutego odbyły się szkolne eliminacje do XVIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Nysa w poezji”. Jak co roku wzięło w nich udział wielu chętnych uczniów z klas IV- VII, reprezentując wysoki poziom recytatorskich wystąpień. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę dnia 17 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie:

- Marcel Błoch z klasy IV b

- Julia Nowak z klasy V c

- Jolanta Serba z klasy VI d

- Zofia Wilk z klasy VII b Serdecznie gratulujemy!!! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :) :) :)

Anna Ziółkowska- Osuch, Anna Serba

:: 08.02.2018 ::  STYCZNIOWI LAUREACI KONKURSU "Czytelnik miesiąca": Milena Tomczyk ucz. kl. V b Natalia Markowicz ucz. kl. VII d Kasia Pietrzyk ucz. kl. II mg Serdecznie gratulujemy :)

:: 06.02.2018 ::  Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie SP nr10 z oddziałami integracyjnymi im. J.H. Dąbrowskiego w Nysie i ich Rodzice bardzo dziękują Burmistrzowi Nysy, Panu Kordianowi Kolbiarzowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej, Panu Pawłowi Nakoniecznemu i Dyrektorowi Gminnego Zarządu Oświaty, Panu Adamowi Fujarczukowi za to, że dzięki Ich wielkiemu zaangażowaniu powstała w naszej szkole nowoczesna, piękna kuchnia. Uczniowie, od poniedziałku - 5.02. 2018 roku, mogą już korzystać ze stołówki i spożywać dwudaniowe, smaczne, domowe obiady.

:: 05.02.2018 ::  Od dnia 12.02.2018r. uczniowie kl. IV - VII będą mogli korzystać z obiadów, po uprzednim zawarciu umowy. Druki umowy można odebrać w sekretariacie uczniowskim w godzinach od 7.30 do 15.30 lub pobrać z naszej strony: LINK .PDF

:: 05.02.2018 ::  Dzień Babci i Dziadka

W dniu 2 lutego 2018 r. członkowie Szkolnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele” przy Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Nysie pod opieką nauczycielek- pań Doroty Woźniak i Ewy Wróblewskiej zaprosili nyskich Seniorów na wieczór wspomnień. Chcieli w ten sposób uczcić niedawne święto- Dzień Babci i Dziadka. W gościnnych murach CKZUiZ w Nysie- tu organizatorzy składają serdeczne podziękowania p. Henrykowi Mamali za nieodpłatne udostępnienie pięknej auli - uczniowie zaprezentowali program słowno- muzyczny pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”. Młodzi ludzie w humorystyczny sposób zaprezentowali scenki z życia małżonków. Licznie zebrani goście z nyskich Klubów Seniora, a także dziadkowie młodych aktorów, mieli okazję wysłuchać, przypomnieć sobie, a także wspólnie zaśpiewać piosenki z lat swojej młodości : „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Już taki jestem zimny drań”, „A ja nie chcę czekolady”, „Niedziela będzie dla nas” i wiele innych. Na scenie zatańczyły zespoły „Elfy”, „Mini Tango” i „Szok” pod opieką pani Beaty Ciastoń. Całości dopełniły z serca płynące życzenia i gorące podziękowania: za miłość, za serce, za trud włożony w wychowanie. Po części artystycznej Gości zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się w oku łezka wzruszenia, ale szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania.

:: 05.02.2018 ::  Bartosz Sowiński – wychowanek opolskiego klubu OKB Orzeł Opole. W dniu 14 stycznia 2018r. w Łodzi odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w bowlingu sportowym. Uczeń naszej szkoły 12-letni Bartosz Sowiński został zdobywcą tytułu Indywidualnego Mistrza Polski w kategorii U14.(do 14 roku życia) W związku z tym sukcesem w dniu 16 stycznia 2018r. Zarząd Sekcji Bowlingu Sportowego powołał Bartka do Kadry Polski Juniorów która będzie reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorów (EYC do lat 19) w dniach 24.03.2018 – 02.04.2018 w Aalborg w Danii. GRATULUJEMY!!!

:: 05.02.2018 ::  W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe dla uczniów z naszej szkoły i z Gminy Nysa pod hasłem "Biała Zima 2018". We wtorek 16 stycznia odbył się turniej mini piłki siatkowej dla dzieci z klas IV, organizatorem była pani Joanna Kłoda. Turniej piłki ręcznej przeprowadzony w środę 17 stycznia przez panią Annę Szczyptę był propozycją dla uczniów z klas starszych. Natomiast miłośnicy piłki nożnej mieli możliwość pod okiem pana Jarosława Kleczy rywalizować ze sobą w rozgrywkach "dzikich drużyn" w czwartek 18 stycznia br. W środę i czwartek odbyły się zajęcia taneczne z panią Beatą Ciastoń. Zajęcia sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, będąc ciekawą alternatywą spędzania czasu wolnego w czasie ferii zimowych.

:: 31.01.2018 ::  Informacja dla jadących na białą szkołę Korbielów 2018

Godzina wyjazdu i miejsce zbiórki – 7.00 ; parking przy ul. Sudeckiej /na wysokości osiedla Gałczyńskiego/ -26.02.2018r Powrót ok. godz. 18.00 –19.00 dzieci odbieramy w tym samym miejscu – 02.03.2018r Bardzo gorąca prośba aby pozostawić odpowiednią ilość przestrzeni na autokar i nie parkować aut w miejscu załadunku.

Zabieramy ze sobą: - paszport lub dowód osobisty, - kieszonkowe i pieniądze na karnety/wg podanej wcześniej informacji / w opisanej kopercie przekazujemy opiekunowi przy autokarze/, -leki doraźne/ podawane w domu przy przeziębieniach i zbijaniu gorączki, krople do nosa, tabletki do ssania na gardło, przeciw biegunce, wapno, witamina C, syrop na kaszel/; jeśli dziecko przyjmuje leki na stałe – proszę zapakować osobno i opisać dawkowanie/, - ekwipunek narciarski /spodnie i kurtka narciarska, bielizna termiczna, rękawice ,gogle, kominiarka, skarpetki narciarskie, ciepła bluza/. Osoby posiadające swój sprzęt narciarski oczywiście też go zabierają ze sobą. - pidżama, przybory toaletowe, ręczniki, dres, klapki, bielizna osobista, ciepła bluza, koszulka na każdy dzień. Pozostałe rzeczy wg uznania. - zakres materiału na każdy dzień /z podstawowych przedmiotów nauczania - matematyki, j. polskiego, j. angielskiego itp.

Sprzęt drogocenny/telefony, tablety itp./ będzie można zostawić w depozycie u wychowawcy. Za zagubienie nie ponosimy odpowiedzialności.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr Tel 600835940 – kierownik Białej Szkoły- Agnieszka Bryś

:: 28.01.2018 ::  Zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE pt.: „ Przyjaźń niejedno ma imię, czyli historia Wojtka, niezwykłego żołnierza Andersa”

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który wykona pracę na temat: „Przyjaźń niejedno ma imię, czyli historia Wojtka, niezwykłego żołnierza Andersa”. Praca może mieć formę opowiadania, kartki z pamiętnika lub dziennika, wiersza lub komiksu w polskiej czy też dwujęzycznej wersji językowej ( polsko-angielskiej). Termin : do 15 kwietnia 2018 r. Szczegółowe informacje u nauczycieli historii. Inf. Ewa Chojecka

:: 12.01.2018 ::  Dzień Patrona Szkoły. Tradycją naszej szkoły jest obchodzony w ostatnim dniu pierwszego semestru - Dzień Patrona. W tym roku nietypowo uczciliśmy dwóch patronów: gen. Jana Henryka Dąbrowskiego (SP10) i "Karpatczyków" (Gim. 2). Okoliczność ta dała nam możliwość poszerzenia naszej wiedzy z historii Polski. Uczniowie uczestniczyli m.in. w akademii, lekcji historii (przeprowadzonej w formie ciekawej multimedialnej prezentacji), quizie wiedzy o szkole i lekcji wychowawczej. Miłym akcentem było podsumowanie pierwszego semestru nauki pod względem zachowania i wyników nauczania oraz wręczenie słodkich nagród dla wszystkich uczniów.

     Lekcja historii „Od Legionów po Monte Cassino…” Celem lekcji było przedstawienie losów Polaków walczących o niepodległość. Zależało nam m.in. na tym , aby pokazać jak bliskie były cele, wartości i historia dwóch naszych patronów tj.: gen. J.H. Dąbrowskiego oraz Karpatczyków czyli żołnierzy polskich walczących na frontach II wojny światowej, na Bliskim Wschodzie, Afryce, Europie- stąd hasło przewodnie lekcji: „Od Legionów po Monte Cassino”. Prelekcja oparta była na materiałach archiwalnych oraz relacjach uczestników tamtych wydarzeń, tak aby młodzi ludzie mogli uczyć się patriotyzmu od naszych patronów. W przygotowaniu lekcji udział brały: p. J. Karbowska, p. E. Chojecka, M. i L. Głazunow (oprawa plastyczna), p. A. Śliwińska ( opiekun SU), p. J. Żaczek i p. S. Bubel ( oprawa techniczna) oraz uczniowie SU oddziałów gimnazjalnych , którzy przygotowali scenkę pt.: „Miś Wojtek, który został żołnierzem”.

 

 

Więcej informacji o wydarzeniach, które odbyły się w pierwszym półroczu znajduje się w linku poniżej:

Półrocze 1

 

 

Instrukcja edziennika

 

PLAN LEKCJI

(obowiązuje od 29.01.2018)

 

 

Zebrania z rodzicami i konsultacje 2017/2018

ubezpieczenia NNW uczniów

DYŻURY SZKÓŁ

 2017/18
(dni wolne od nauki)

 

KOŁA ZAINTERESOWAŃ:

dla klas 1-3

dla klas 4-7

PLAN ZAJĘĆ

 DYDAKT. - WYRÓWN.

plan zajęć

zgoda rodziców