....... AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY - 2017/2018 .......

                    REKRUTACJA UCZNIÓW DO SZKOŁY           

:: 2018 ::  Informacje i dokumenty dotyczące naboru uczniów klas pierwszych w roku szk. 2018/2019

Dokumenty:

____________________ Kwiecień 2018 _________________

:: 16.04.2018 ::  Konkurs Piosenki Angielskiej klasy 1-3

 

Autor filmu: W. Łucjanek

:: 11.04.2018 ::  6 kwietnia 2018 r. klasa I c została zaproszona do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień otwarty w Biurze Powiatowym w Nysie. Uczniowie z wizyty byli bardzo zadowoleni, gdyż organizatorzy zapewnili im wiele ciekawych atrakcji m.in. spotkanie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji. Na zakończenie uczniowie dostali upominki. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała. Wychowawca A. Dziedzic

Więcej zdjęć   >>>

:: 11.04.2018 ::  Konkurs Piosenki Angielskiej.

 

Autor filmu: W. Łucjanek

:: 09.04.2018 ::  Prosimy o głosy na projekt: Nyskie Centrum Nauki i Zabawy, numer projektu na liście: P/ONY/14/DEP

Każdy mieszkaniec Powiatu Nyskiego niezależnie od wieku, może zadecydować
o powstaniu Nyskiego Centrum Nauki i Zabawy  i uzyskaniu dotacji 100 000 zł na pomoce edukacyjne.

Prosimy o głosy na projekt:

Nyskie Centrum Nauki i Zabawy, 
numer projektu na liście:  P/ONY/14/DEP

W dniach 9-29 kwietnia 2018 odbędzie się głosowanie  na wybrane projekty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego na rok 2018.

Głosować można wrzucając kartę do urny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego lub w punkcie informacyjnym znajdującym się w Starostwie Powiatowym w Nysie, ul. Piastowska 33, elektronicznie na stronie  https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/ Powiat Nyski

Głosuj na telefonie - odczytaj kod QR z linkiem do strony glosowania:

Głos jest ważny gdy wybieramy jeden projekt powiatowy-Nyskie Centrum Nauki i Zabawy oraz jeden subregionalny!!!

Głosy można także oddawać na kartach i zostawiać w sekretariacie SP nr 10 w Nysie
ul. B. Prusa 14 oraz sekretariacie ul. 11 listopada 6.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Powiatu Nyskiego, także dzieci  i młodzież do 16 roku za zgodą rodziców-rodzic podaje imię i nazwisko oraz PESEL.

     Karta do głosowania LINK .PDF    

Komu będzie służyć Nyskie Centrum Nauki i Zabawy?  Dla ciekawych świata w każdym wieku: 
od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, po osoby dorosłe, nauczycieli oraz lokalnej społeczności.

Nyskie Centrum Nauki i Zabawy, to trzy pracownie z zapleczem wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, zlokalizowane w wydzielonych pomieszczeniach o powierzchni 320 m2 w Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie. Przewidujemy pracownię:

·       matematyczno-sensoryczną; gier logicznych oraz rozwijających wyobraźnię przestrzenną,

·       przyrodniczą; z zestawami do eksperymentowania z fizyki,

·       informatyczną -umożliwiającą budowę wyjątkowych robotów, unikalnych konstrukcji inżynierskich, programowanie i sterowanie stworzonymi konstrukcjami.

 

      W tych pracowniach zajęcia będą mogły prowadzić przedszkola, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy, zwłaszcza w dziedzinie nauk przyrodniczych i matematyczno-informatycznych.  Dzięki interaktywnej wystawie połączy się naukę z zabawą oraz udostępni atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Zaprezentuje naukę w przystępny sposób, wyjaśniając otaczające nas zjawiska fizyczne i przyrodnicze organizując  pokazy naukowe, wykłady oraz rozmaite warsztaty dla różnych grup wiekowych. Centrum Nauki będzie uzupełnieniem stworzonego w 2017 roku ogrodu doświadczeń, przestrzeni edukacyjnej zrealizowanej z Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa w ramach projektu: „Ogród doświadczeń -interaktywna ekspozycja przybliżająca prawa przyrody”.

:: 06.04.2018 ::  Od początku bieżącego roku szkolnego rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu: "Utworzenie klasy dla dzieci z autyzmem w szkole ogólnodostępnej".

Powstała klasa 1, licząca czterech uczniów. Wychowawczynią klasy oraz autorką i realizatorką projektu jest pani Elżbieta Silveri. Głównym celem projektu jest umożliwienie dzieciom z autyzmem rozwoju na miarę posiadanego potencjału, zapewnienie im optymalnych warunków do nauki, zabawy, relaksu i osiągania sukcesów w szkole ogólnodostępnej. Znaczący wkład w realizację przedsięwzięcia ma FUNDACJA PZU, której składamy serdeczne podziękowania, bowiem to z środków FUNDACJI PZU sfinansowano nasz projekt.

:: 05.04.2018 ::  28 marca w naszej szkole odbył się Apel Wielkanocny. Uczniowie klasy 3e pod kierunkiem pani Agnieszki Kamienik przybliżyli wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami.

:: 05.04.2018 ::  MARCOWI LAUREACI KONKURSU "Czytelnik miesiąca": Aleksandra Wrona ucz. kl. V b Krzysztof Nowak ucz. kl. VI a Maciej Piotrowski ucz. kl. II ag

Serdecznie gratulujemy

:: 05.04.2018 ::  SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY 2018

Już po raz kolejny nasi uczniowie starają się o mandat Posła do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jest to projekt edukacyjny za, którego realizację odpowiada Kancelaria Sejmu, natomiast współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych osób, przybliżenie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcenie do podjęcia działań związanych z bieżącym tematem sesji. Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Zadaniem uczniów jest zaplanowanie kampanii wyborczej posła do Sejmu Ustawodawczego z uwzględnieniem środków przekazu dostepnych w latach 1919-1922. Nasze uczennice klasy 3Bg: Weronika Malara i Patrycja Wróblewska wybrały postać Wojciecha Korfantego. Promując postać Posła II RP przeprowadziły już sondaże i wizyty wyborcze we współpracującej z nami Szkole Podstawowej w Białej Nyskiej oraz wywiady z dziennikarzami Radia Nysa FM ( p. F. Miszkiel) i portalu I LOVE Nysa ( p. Dominika Michna). Trzymamy kciuki za dziewczyny i życzymy powodzenia w ubieganiu się o mandat Posła XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

:: 03.04.2018 ::  Szkolny Maraton Poetycki

      Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO jesienią 1999 roku. Jego celem jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. Główne obchody mają miejsce w Paryżu, ale i u nas w bibliotece szkolnej pojawiła się inicjatywa uhonorowania tego dnia. W okresie od 19 – 27 marca zaproszeni gości – uczniowie wraz z opiekunami czytali najpiękniejsze utwory znanych i cenionych poetów. Nie zabrakło więc twórczości ks. Jana Twardowskiego, K.I. Gałczyńskiego, Cz. Miłosza, W. Szymborskiej, A. Mickiewicza czy M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. Najmłodsi czytelnicy prezentowali zaś utwory J. Tuwima, W. Chotomskiej i E. Szelburg – Zarembiny. Ogółem naszą bibliotekę w tych dniach odwiedziło 200 uczniów. Niektórzy mogliby rzec, iż rola poezji we współczesnym skomputeryzowanym świecie nie jest znacząca jednak ciągle, do każdej biblioteki, trafiają czytelnicy, którzy wypożyczają i czytają wiersze. Kochajmy więc poezję! M. Bargiel, J. Nowak

:: 03.04.2018 ::  W marcu katechetki zorganizowały konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, zarówno dla klas I - III jak i dla klas IV - VII. Jak co roku, konkurs cieszył się wielką popularnością i wprowadził nas w klimat Wielkanocy. Wystawa palm wielkanocnych odbyła się w obu budynkach szkoły. M.J. Aleksandrowicz, s.G. Tacica, B. Gruszka

:: 03.04.2018 ::  KOLEJNY SUKCES CZYTELNICZY!

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w II Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania organizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Nysie. I ponownie możemy pochwalić się dużym sukcesem. W kategorii klas I – II Konrad Stefański (kl.Ic) zdobył I miejsce, a w kategorii klas V-VI Julia Nowak (kl.Vc) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach czytelniczych!

____________________ Marzec 2018 _________________

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10

 

:: 26.03.2018 ::  „Rozwiń swoje skrzydła” takie motto towarzyszyło nam podczas TALENTIADY zorganizowanej w naszej szkole podczas pierwszego dnia wiosny 21 marca. Cała społeczność szkolna miała możliwość udziału w różnorodnych zajęciach artystycznych. Pierwszy dzień wiosny upłynął nam w przyjemnej atmosferze zabawy połączonej z odkrywaniem swoich talentów. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się przed szerszą publicznością i wzięcia udział w międzyklasowych konkursach. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy mogą czuć się wyróżnieni, ponieważ najważniejsza była dobra zabawa. J. Brach M. Maźniak

:: 26.03.2018 ::  Świetlica szkolna to miejsce gdzie podopieczni mogą bezpiecznie spędzać czas, rozwijać swoją pasję, polubić naukę oraz integrować się z rówieśnikami. W świetlicy realizowane są zajęcia: dydaktyczne, manualne, ruchowe, muzyczne, taneczne, czytelniczo – recytatorskie, komputerowe, odrabianie lekcji pod kierunkiem nauczyciela

:: 20.03.2018 ::   Wielki sukces młodych aktorów!

20 marca- jak co roku- w Byczynie ma miejsce wielkie święto- „Dionizjada”, czyli Przegląd Twórczości Teatralnej, w którym wzięły udział amatorskie grupy teatralne z całego województwa opolskiego. Szkołę Podstawową nr 10 w Nysie reprezentował Szkolny Zespół Artystyczny „Przyjaciele”. Młodzi aktorzy przygotowali humorystyczny spektakl „Jak rozpętałem wojnę trojańską” i zajęli III miejsce! Młodym aktorom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, nie tylko na teatralnej scenie!

SZKOLNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY „PRZYJACIELE” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie (a wcześniej z Gimnazjum nr 2 w Nysie) we wrześniu ubiegłego roku osiągnął pełnoletniość. Bo właśnie osiemnaście lat wcześniej panie Dorota Woźniak i Ewa Wróblewska założyły koło teatralne, którego uczestnicy nadali mu taką właśnie nazwę. Skład przez lata się zmieniał; jedni odchodzili, by swą „artystyczną” karierę kontynuować w szkołach średnich, inni – zachęcani przez swoich starszych kolegów- stawiali pierwsze kroki na szkolnej scenie. A, gdy już nabierali pewności siebie i pozbywali się tremy, chcieli zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności. Najpierw lokalnej- stąd przedstawienia okolicznościowe („Dzień Babci i Dziadka”, Dzień Kobiet”, „Dzień Edukacji Narodowej”, „Jasełka” , udział w akcjach charytatywnych, gdzie aktorzy wspierali potrzebujących kolegów), potem przyszedł czas na konkursy i przeglądy teatralne. Ubiegły rok szkolny obfitował w nagrody: II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych w Zdzieszowicach, III miejsce podczas "Dionizjady" w Byczynie, a jeden z młodych aktorów- Krzysztof Bidziński uzyskał tytuł „Najlepszego Aktora” XIV Przeglądu Gimnazjalnych Grup Teatralnych w Komprachcicach. W repertuarze Zespołu są wspomniane już spektakle okolicznościowe, ale także adaptacje szkolnych lektur, przedstawienia kabaretowe, czy inscenizacje podejmujące tematykę społeczną (odrzucenie, samotność czy nałogi). Założycielki Zespołu dbają o wszystkie szczegóły i uzupełniają się nawzajem. Do zadań pani Doroty Woźniak (polonistki) należy przede wszystkim dobór repertuaru i odpowiednia adaptacja tekstów do potrzeb Koła, pani Ewa Wróblewska (nauczycielka muzyki i plastyki) odpowiada za artystyczną stronę inscenizacji. Obie panie są reżyserkami wszystkich przedstawień. A młodzi aktorzy nadal chętnie biorą udział w zajęciach, bo dają one możliwość nie tylko realizacji swoich pasji, uczą pewności siebie, ale także – a może przede wszystkim- są świetną formą spędzania wolnego czasu. Bo „Przyjaciele” to nie tylko nazwa, to także niezwykła atmosfera.

:: 15.03.2018 ::   W sobotę 17 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie odbył się XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „Nysa w poezji”. Jurorami Konkursu byli poeci ze Stowarzyszenia Poetów Ziemi Nyskiej oraz Kierownik Sekcji ds Oświaty w Gminnym Zarządzie Oświaty w Nysie -p. Iwona Gajderowicz- Brach. Wśród gości był też Dyrektor GZO p. Adam Fujarczuk i Z-ca Dyrektora p. Małgorzata Leśniewska. Jak co roku poziom Konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy z wielu szkół Gminy Nysa znakomicie zaprezentowali utwory poetów nyskich oraz wiersze o naszym mieście lub regionie. Uczniowie naszej szkoły pokazali bardzo wysoki poziom swoich recytatorskich wystąpień, a zwycięzcami i wyróżnionymi zostali:

  • Marcel Błoch ( op. Anna Serba)- II miejsce w kategorii klas IV - wiersz Jerzego Kozarzewskiego "Egzekucja"

  • Jolanta Serba (op. Anna Ziółkowska- Osuch) - II miejsce w kat. klas VI - wiersz Jerzego Stasiewicza "Pieśń o mordowanym narodzie żydowskim"

  • Julia Nowak (op. Anna Serba)- wiersz Jerzego Kozarzewskiego "Rapsod zwycięski" wyróżnienie Stowarzyszenia Poetów Ziemi Nyskiej

  • Zofia Wilk (op. Anna Ziółkowska- Osuch) - wiersz Marty Klubowicz "Spowiedź z piątego przykazania" wyróżnienie Stowarzyszenia Poetów Ziemi Nyskiej

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!  Anna Serba

:: 15.03.2018 ::   15 marca 2018r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny” cieszący się ogromną popularnością wśród miłośników matematyki. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 105 uczestników. W Polsce organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Szkolni koordynatorzy konkursu: Izabela Kraszewska, Joanna Politańska

:: 14.03.2018 ::   SUKCES CZYTELNICZY W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniach 7-9 marca 2018r. uczniowie klas I – VI brali udział w Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Nysie, którego celem było rozbudzanie pasji czytania, motywowanie dzieci do czytelnictwa oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach: uczniowie klas I – II, III – IV i V – VI. Uczestnicy czytali losowo wybrany fragment prozy przygotowany przez organizatorów - adekwatny do swojego wieku. Jury brało pod uwagę: płynność i poprawność czytanego tekstu, oryginalność interpretacyjną, prawidłową dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

7 marca – klasy I – II 1.Pawlik Zuzanna kl. I c 2.Konrad Stefański kl. I c – I miejsce 3.Emilia Dermine kl. IIb 4.Antonina Szpinak kl. II b 5.Martyna Adamów kl. II b

8 marca – klasy III – IV 1.Julia Rudnicka kl. III d 2.Natalia Serafin kl. III b 3.Natalia Krupa kl. IV c 4.Marcel Błoch kl. IV b – wyróżnienie

9 marca – klasy V – VI 1.Julia Nowak kl. V c – I miejsce 2.Roksana Brząkała kl. V d 3.Monika Krzyżanowska kl. VI b 4.Szymon Stefanowski kl VI c

Etap powiatowy odbędzie się za dwa tygodnie. Wezmą w nim udział osoby, które zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy wygranym uczniom! Pozostałym uczestnikom konkursu gorąco dziękujemy!

:: 14.03.2018 ::   Mateusz Górczyński, uczeń klasy 7b, zdobył tytuł laureata III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych uzyskując 88 punktów na 100 możliwych. Nauczyciel prowadzący - Wojciech Łucjanek. Gratulujemy!!!

:: 14.03.2018 ::   8 i 9 marca odbyły się rekolekcje szkolne dla klas IV - VI. W pierwszym dniu poprowadziła je siostra Juranda ze Zgromadzenia Klarysek od Dzieciątka Jezus. Drugiego dnia była droga krzyżowa i Eucharystia współprowadzona przez naszych uczniów. Opracowała Maria Januszewska - Aleksandrowicz

:: 11.03.2018 ::   Poetycki Dzień Kobiet. Biblioteka szkolna 7 marca z wielką radością ponownie gościła w swoich progach młodych miłośników poezji. Tym razem spotkanie odbyło się z okazji niecodziennego święta – Dnia Kobiet. Uczestnicy Szkolnego Koła Miłośników Książek zaprezentowali ulubioną przez siebie twórczość o kobietach – czyli wiersze o różnych barwach miłości, ale nie zabrakło też ciekawych sentencji, aforyzmów opiewających uroki płci pięknej oraz twórczości własnej. Uwieńczeniem poetyckiej uczty był słodki poczęstunek przygotowany przez opiekunów Panią Joannę Nowak i Marzenę Bargiel.

:: 11.03.2018 ::   Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych W poniedziałek 5 marca 2018 uczniowie naszej szkoły tj.: Tomasz Chudziński i Filip Przybyszewski z klasy VII B po raz pierwszy wzięli udział w IV Opolskim Teście Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Test odbył się w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Zainteresowanie testem było duże, zgłosiło się 48 osób z całego województwa. Choć pytania nie były łatwe nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za uczestnictwo w teście i na koniec wykonali pamiątkowe zdjęcie. Tematykę Żołnierzy Wyklętych i ich walki przybliżył uczniom również udział w panelu dyskusyjnym pt.: „Nyscy żołnierze wyklęci” oraz uroczystym koncercie „Moją Ojczyzną jest Polska Podziemna”, który odbył się w dniu 1 marca 2018 r. w Nyskim Domu Kultury. Inf. Ewa Chojecka

:: 10.03.2018 ::   „O kobietach z przymrużeniem oka“

     7 marca w Domu Seniora przy Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy KEN w Nysie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Aktorzy Szkolnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele“ ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie pod opieką pań: Doroty Woźniak i Ewy Wróblewskiej przygotowali inscenizację pt. „O kobietach z przymrużeniem oka”. Spektakl ten dedykowali wszystkim Paniom z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet.
     I tak zobaczyć mogliśmy czterech kolegów, którzy -by wyrwać się z domu- powiedzieli swoim żonom , że są na szkoleniu. A spotkali się, by ponarzekać na ciężki los... mężczyzny. Bo ich drugie połówki – choć piękne i zgrabne- w domach stają budzącymi respekt sierżantami. Przy tym zrzędzą, wiecznie wymagają ( a to samochód trzeba naprawić, a to uszczelkę dokręcić), biadolą, że „nie mają, co na siebie włożyć“, mimo że szafy pełne ubrań, prawie pękają w szwach. Koledzy dochodzą więc do wniosku, że , mówił prawdę ten, kto twierdził, że kobieta może uczynić milionerem jedynie miliardera. Kobiety to także mistrzynie sportów: koszykówki- gdy w sklepie wrzucają towary do kosza czy siatkówki- bo 24 godziny na dobę spędzają w czułych objęciach z siatkami.
     Mimo wszystko kompani dochodzą do wniosku, że kobiety są im potrzebne, a bez nich byłoby nudno na świecie. Dlatego jeden z nich zaśpiewał znany szlagier „Baby, ach te baby“. Mimo nieco zgryźliwych uwag młodych panów, inscenizacja bardzo się podobała licznie zgromadzonej publiczności. Owacjami nagrodzili aktorów, wokalistów, a także dziewczęta z zespołu „Szok“ pod opieką pani Beaty Ciastoń, które zatańczyły do melodii znanych przebojów. Młodzi ludzie złożyli wszystkim Paniom serdeczne życzenia: pasma nieustających sukcesów, zdrowia, dobrego samopoczucia i wielu powodów do uśmiechu. Aby Panie znalazły zawsze czas dla siebie, a Dzień Kobiet był nie tylko w marcu. Uroczystość zakończyły wspólne śpiewane piosenki: „Sokoły“, „Gdybym miał gitarę“ czy „Przybyli ułani pod okienko“.
     To kolejne, po Dniu Babci i Dziadka, spotkanie zorganizowane przez młodzież z „Dziesiątki“ dla nyskich Seniorów. Kolejne i -na pewno!- nie ostatnie. Bo młodzi aktorzy mają mnóstwo wspaniałych pomysłów a jeszcze więcej dobrych chęci.

:: 10.03.2018 ::   LUTOWI LAUREACI KONKURSU "Czytelnik miesiąca": Jakub Hałat ucz. kl. IV c Natalia Markowicz ucz. kl. VII d Mikołaj Chojecki ucz. kl. II mg

Serdecznie gratulujemy

:: 10.03.2018 ::   W dniach 26 lutego -2 marca na terenie naszej szkoły, klasa 7c wraz z uczniami pozostałych klas przeprowadziła akcję "Przybij Piątkę", polegającą na zbiórce pieniędzy na lekarstwo dla naszego kolegi Bartka Dula i jego siostry Weroniki. Zebraliśmy kwotę 1737,12 zł i przelaliśmy na konto fundacji. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do akcji.

 

______________________________________________________

Z ogromnym bólem i smutkiem żegnamy
naszą uczennicę i koleżankę -
Wiktorię Cempel z klasy II mg,
która pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie SP10 z oddziałami gimnazjalnymi.

Msza św. zostanie odprawiona w kościele MBB przy ul. Rodziewiczówny w Nysie, 7 marca o godzinie 12.00
Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godzinie 14.00 na Cmentarzu Jerozolimskim w Nysie.

______________________________________________________

 

:: 06.03.2018 ::   Nowe informacje dla emerytowanych pracowników naszej szkoły [.LINK]

:: 06.03.2018 ::   Rekolekcje dla kl. 4-6 odbędą się w dniach 8-9 marca. Uczniowie mają w tych dniach dwie pierwsze lekcje wg obowiązującego planu godzin, na lekcjach 3 i 4 idą do kościoła MBB, gdzie odbędzie się nauka rekolekcyjna i spotkanie z zaproszonymi gośćmi. O godz. 12 zakończenie i powrót do szkoły lub za zgodą rodziców do domu.

:: 05.03.2018 ::   2 marca - uczniowie klasy Id poczuli się jak uczestnicy programu " MasterChef Junior" samodzielnie robili zdrowe, smaczne sałatki owocowe. Uczyli się o znaczeniu witamin w diecie oraz w jakich produktach występują. Wszystkie sałatki były wykonane według własnych przepisów i były pyszne! autor: T. Sosulska

:: 02.03.2018 ::   Dzień Otwarty w SP 10. Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć:

 

autor filmu W. Łucjanek

Autorka zdjęć: Amelia Radziejewska kl. VIId

:: 01.03.2018 ::   W czwartek, 1 marca 2018 roku, poczet sztandarowy naszej szkoły, wraz z opiekunem Jolantą Grubizną, wziął udział w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nysie. Uroczyście oddali hołd majorowi Hieronimowi Dekutowskiemu pod tablicą na ulicy Dąbrowskiego w Nysie i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Patriotom Polskim”.

:: 01.03.2018 ::   Dziękujemy bardzo wszystkim mieszkańcom Nysy, rodzicom, uczniom, którzy wsparli nasz pomysł „Nyska Strefa Biegacza” zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa 2018. 26 lutego 2018 roku projekty zostały zweryfikowane, nasz pomysł uzyskał 2559 głosów i uzyskał pierwsze miejsce. Uzyskaliśmy 150 000 zł na budowę obok boiska szkolnego na ul. Sudeckiej, czterotorowej tartanowej bieżni oraz skoczni do skoków w dal. Uruchamiamy procedurę realizacji projektu i w najbliższym czasie zapraszamy do biegania po nowej bieżni. Liczymy także na wsparcie naszych kolejnych pomysłów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Więcej informacji na stronie:

http://www.nysa.eu/aktualnosc-9963-600_tysiecy_na_ruch_i_rekreacje.html

____________________ Luty 2018 _________________

:: 25.02.2018 ::  Zapraszamy w piątek na DNI OTWARTE w SP10, które odbędą się w obu budynkach. Szczegóły na plakatach:

Program DNI OTWARTYCH w budynku przy ul. 11 Listopada 6 >>> Kliknij aby powiększyć <<<

Program DNI OTWARTYCH w budynku przy ul. B. Prusa 14 >>> Kliknij aby powiększyć <<<

:: 25.02.2018 ::   Co to są idiomy? Czym charakteryzują się związki frazeologiczne? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczył uczniom naszej szkoły obchodzony 22 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na przerwach można było uczestniczyć w konkursach i quizach, dających okazję nie tylko do zweryfikowania swojej wiedzy z zakresu poprawności językowej i znajomości zasad ortografii, ale też poznania bogactwa polskich przysłów i powiedzeń. Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a każdy z uczestników otrzymał słodką nagrodę. Imprezę przygotowały i przeprowadziły pani Agata Lisik i pani Aleksandra Podolska.

:: 25.02.2018 ::   22 lutego uczniowie kl. 1b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „ Majsterkowo ” w CASTORAMIE. Wszyscy wykonali drewniane skrzyneczki na swoje skarby, które potem pięknie ozdobili. Zajęcia uczniom bardzo się podobały. Autor: D. Knapik

:: 18.02.2018 ::   14 lutego listonoszki z Poczty Walentynkowej wręczyły Walentynki, które zostały wrzucone do miłosnej skrzynki.

:: 14.02.2018 ::   Zapraszamy do zapoznania z wynikami sprawdzianu naszej szkoły w latach jego obowiązywania 2005-2016 ... link [Wyniki sprawdzianu]

:: 14.02.2018 ::   Walentynki to dzień, który już na stałe wszedł do naszej polskiej obyczajowości. Jest to święto szczególnie ważne dla młodych ludzi. Dlatego 14 lutego po raz ósmy odbył się Przegląd Anglojęzycznej Piosenki Walentynkowej, w którym wzięli udział uczniowie nyskich szkół. Młodzież gimnazjalna kolejny raz miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i muzyczne, a także opanowanie języka angielskiego. Po zmaganiach konkursowych zarówno wykonawcy, jak i publiczność bawili się wspólnie śpiewając najpiękniejsze piosenki o miłości. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest pani Agata Lisik, nauczycielka języka angielskiego.

:: 14.02.2018 ::   Znajdą rozwiązanie na wszystkie smutki i zmartwienia, w zanadrzu mają zawsze coś pysznego do zjedzenia, ale najważniejsze jest to, że kochają swoje wnuki najbardziej na świecie. Mowa oczywiście o babciach i dziadkach, którzy w ubiegłym miesiącu mieli swoje święto. Na specjalnych gości zaproszonych przez uczniów klasy 3e oprócz tysiąca uśmiechów i pocałunków, czekało małe przedstawienie i słodki poczęstunek. Po występach dzieci podeszły do swoich najbliższych, aby powiedzieć jak bardzo ich kochają i wręczyć im własnoręcznie wykonane upominki. Agnieszka Kamienik

:: 13.02.2018 ::   Przedszkolaki w murach Szkoły Podstawowej Nr 10 w Nysie

W środę 7 lutego 2018 roku najmłodsze dzieci z Przedszkola Nr 9 w Nysie miały możliwość skorzystania z obiektów sportowych naszej szkoły. Podczas pobytu na sali gimnastycznej bawiły się w zabawy sportowo – rekreacyjne o charakterze zimowym. Ulubionym sprzętem sportowym wszystkich przedszkolaków, zarówno dziewczynek jak i chłopców są piłki. Pomysłodawczynią, organizatorką zajęć sportowych dla przedszkolaków oraz prowadzącą zajęcia sportowe jest Beata Ciastoń.

:: 13.02.2018 ::   Mateusz Górczyński, uczeń naszej szkoły, awansował do trzeciego etapu Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się 21 lutego 2018 r. w Opolu. Nauczycielem prowadzącym jest Wojciech Łucjanek. Gratulujemy!!!

:: 13.02.2018 ::    Niezwykła lekcja języka polskiego… 9 lutego uczniowie klas IIIbg i VII a brali udział w niecodziennej lekcji języka polskiego, którą poprowadził wybitny gość - Pan Kazimierz Staszków. Nyski pasjonat historii, z wielkim zainteresowaniem przybliżył uczniom sylwetki zasłużonych osobowości związanych z naszym miastem. Wspomniał o historii Nysy, jej pięknych zabytkach, legendach. W opowieści Pana Staszkowa nie zabrakło wątków autobiograficznych, a zwłaszcza niesamowitych wrażeń z odbytych podróży po Europie. Spotkanie przebiegło w ciepłej i serdecznej atmosferze i będzie kontynuowane – Pan Kazimierz Staszków spotka się z nami ponownie i zapozna młodzież bliżej z dorobkiem swej wydawniczo – pisarskiej działalności. M.Bargiel, J.Nowak, D.Woźniak

:: 13.02.2018 ::   Poetyckie Walentynki… Okazją do kolejnego spotkania w bibliotece szkolnej - w ramach „wieczorków poetyckich” był temat miłości. Uczucie to fascynowało już najstarszych poetów i myślicieli, co wyrażali w swoich utworach. Miłość stała się również inspiracją dla twórczości Pani Heleny Alfredy Nowak zaprzyjaźnionej z naszą szkołą. W trakcie spotkania poetka zaprezentowała najnowsze utwory liryczne opiewające piękno uczucia, jakim jest bez wątpienia miłość. Nie zabrakło też twórczości młodych twórców należących do Szkolnego Koła Miłośników Książek. Miłosnego klimatu dodała oprawa muzyczna w wykonaniu uczennicy kl.VIId. Na zakończenie uczniowie odczytali sentencje o miłości autorstwa Pani Heleny Nowak. Walentynkowy „wieczorek” utwierdził wszystkich w przekonaniu, że miłość nie zna granic. Jest ważna na każdym etapie życia – krótko mówiąc to uczucie ponadczasowe. M.Bargiel, J.Nowak

:: 08.02.2018 ::   Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Odkrywcy Sekretów Nauki - wzrost kompetencji uczniów i nauczycieli szkół podstawowych województwa opolskiego”

:: 08.02.2018 ::   Dnia 5 lutego odbyły się szkolne eliminacje do XVIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Nysa w poezji”. Jak co roku wzięło w nich udział wielu chętnych uczniów z klas IV- VII, reprezentując wysoki poziom recytatorskich wystąpień. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę dnia 17 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie:

- Marcel Błoch z klasy IV b

- Julia Nowak z klasy V c

- Jolanta Serba z klasy VI d

- Zofia Wilk z klasy VII b Serdecznie gratulujemy!!! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :) :) :)

Anna Ziółkowska- Osuch, Anna Serba

:: 08.02.2018 ::   STYCZNIOWI LAUREACI KONKURSU "Czytelnik miesiąca": Milena Tomczyk ucz. kl. V b Natalia Markowicz ucz. kl. VII d Kasia Pietrzyk ucz. kl. II mg Serdecznie gratulujemy :)

:: 06.02.2018 ::   Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie SP nr10 z oddziałami integracyjnymi im. J.H. Dąbrowskiego w Nysie i ich Rodzice bardzo dziękują Burmistrzowi Nysy, Panu Kordianowi Kolbiarzowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej, Panu Pawłowi Nakoniecznemu i Dyrektorowi Gminnego Zarządu Oświaty, Panu Adamowi Fujarczukowi za to, że dzięki Ich wielkiemu zaangażowaniu powstała w naszej szkole nowoczesna, piękna kuchnia. Uczniowie, od poniedziałku - 5.02. 2018 roku, mogą już korzystać ze stołówki i spożywać dwudaniowe, smaczne, domowe obiady.

:: 05.02.2018 ::   Od dnia 12.02.2018r. uczniowie kl. IV - VII będą mogli korzystać z obiadów, po uprzednim zawarciu umowy. Druki umowy można odebrać w sekretariacie uczniowskim w godzinach od 7.30 do 15.30 lub pobrać z naszej strony: LINK .PDF

:: 05.02.2018 ::   Dzień Babci i Dziadka

W dniu 2 lutego 2018 r. członkowie Szkolnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele” przy Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Nysie pod opieką nauczycielek- pań Doroty Woźniak i Ewy Wróblewskiej zaprosili nyskich Seniorów na wieczór wspomnień. Chcieli w ten sposób uczcić niedawne święto- Dzień Babci i Dziadka. W gościnnych murach CKZUiZ w Nysie- tu organizatorzy składają serdeczne podziękowania p. Henrykowi Mamali za nieodpłatne udostępnienie pięknej auli - uczniowie zaprezentowali program słowno- muzyczny pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”. Młodzi ludzie w humorystyczny sposób zaprezentowali scenki z życia małżonków. Licznie zebrani goście z nyskich Klubów Seniora, a także dziadkowie młodych aktorów, mieli okazję wysłuchać, przypomnieć sobie, a także wspólnie zaśpiewać piosenki z lat swojej młodości : „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Już taki jestem zimny drań”, „A ja nie chcę czekolady”, „Niedziela będzie dla nas” i wiele innych. Na scenie zatańczyły zespoły „Elfy”, „Mini Tango” i „Szok” pod opieką pani Beaty Ciastoń. Całości dopełniły z serca płynące życzenia i gorące podziękowania: za miłość, za serce, za trud włożony w wychowanie. Po części artystycznej Gości zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się w oku łezka wzruszenia, ale szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania.

:: 05.02.2018 ::   Bartosz Sowiński – wychowanek opolskiego klubu OKB Orzeł Opole. W dniu 14 stycznia 2018r. w Łodzi odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w bowlingu sportowym. Uczeń naszej szkoły 12-letni Bartosz Sowiński został zdobywcą tytułu Indywidualnego Mistrza Polski w kategorii U14.(do 14 roku życia) W związku z tym sukcesem w dniu 16 stycznia 2018r. Zarząd Sekcji Bowlingu Sportowego powołał Bartka do Kadry Polski Juniorów która będzie reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorów (EYC do lat 19) w dniach 24.03.2018 – 02.04.2018 w Aalborg w Danii. GRATULUJEMY!!!

:: 05.02.2018 ::   W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe dla uczniów z naszej szkoły i z Gminy Nysa pod hasłem "Biała Zima 2018". We wtorek 16 stycznia odbył się turniej mini piłki siatkowej dla dzieci z klas IV, organizatorem była pani Joanna Kłoda. Turniej piłki ręcznej przeprowadzony w środę 17 stycznia przez panią Annę Szczyptę był propozycją dla uczniów z klas starszych. Natomiast miłośnicy piłki nożnej mieli możliwość pod okiem pana Jarosława Kleczy rywalizować ze sobą w rozgrywkach "dzikich drużyn" w czwartek 18 stycznia br. W środę i czwartek odbyły się zajęcia taneczne z panią Beatą Ciastoń. Zajęcia sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, będąc ciekawą alternatywą spędzania czasu wolnego w czasie ferii zimowych.

____________________ Styczeń 2018 _________________

:: 31.01.2018 ::   Informacja dla jadących na białą szkołę Korbielów 2018

Godzina wyjazdu i miejsce zbiórki – 7.00 ; parking przy ul. Sudeckiej /na wysokości osiedla Gałczyńskiego/ -26.02.2018r Powrót ok. godz. 18.00 –19.00 dzieci odbieramy w tym samym miejscu – 02.03.2018r Bardzo gorąca prośba aby pozostawić odpowiednią ilość przestrzeni na autokar i nie parkować aut w miejscu załadunku.

Zabieramy ze sobą: - paszport lub dowód osobisty, - kieszonkowe i pieniądze na karnety/wg podanej wcześniej informacji / w opisanej kopercie przekazujemy opiekunowi przy autokarze/, -leki doraźne/ podawane w domu przy przeziębieniach i zbijaniu gorączki, krople do nosa, tabletki do ssania na gardło, przeciw biegunce, wapno, witamina C, syrop na kaszel/; jeśli dziecko przyjmuje leki na stałe – proszę zapakować osobno i opisać dawkowanie/, - ekwipunek narciarski /spodnie i kurtka narciarska, bielizna termiczna, rękawice ,gogle, kominiarka, skarpetki narciarskie, ciepła bluza/. Osoby posiadające swój sprzęt narciarski oczywiście też go zabierają ze sobą. - pidżama, przybory toaletowe, ręczniki, dres, klapki, bielizna osobista, ciepła bluza, koszulka na każdy dzień. Pozostałe rzeczy wg uznania. - zakres materiału na każdy dzień /z podstawowych przedmiotów nauczania - matematyki, j. polskiego, j. angielskiego itp.

Sprzęt drogocenny/telefony, tablety itp./ będzie można zostawić w depozycie u wychowawcy. Za zagubienie nie ponosimy odpowiedzialności.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr Tel 600835940 – kierownik Białej Szkoły- Agnieszka Bryś

:: 28.01.2018 ::   Zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE pt.: „ Przyjaźń niejedno ma imię, czyli historia Wojtka, niezwykłego żołnierza Andersa”

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który wykona pracę na temat: „Przyjaźń niejedno ma imię, czyli historia Wojtka, niezwykłego żołnierza Andersa”. Praca może mieć formę opowiadania, kartki z pamiętnika lub dziennika, wiersza lub komiksu w polskiej czy też dwujęzycznej wersji językowej ( polsko-angielskiej). Termin : do 15 kwietnia 2018 r. Szczegółowe informacje u nauczycieli historii. Inf. Ewa Chojecka

:: 12.01.2018 ::   Dzień Patrona Szkoły. Tradycją naszej szkoły jest obchodzony w ostatnim dniu pierwszego semestru - Dzień Patrona. W tym roku nietypowo uczciliśmy dwóch patronów: gen. Jana Henryka Dąbrowskiego (SP10) i "Karpatczyków" (Gim. 2). Okoliczność ta dała nam możliwość poszerzenia naszej wiedzy z historii Polski. Uczniowie uczestniczyli m.in. w akademii, lekcji historii (przeprowadzonej w formie ciekawej multimedialnej prezentacji), quizie wiedzy o szkole i lekcji wychowawczej. Miłym akcentem było podsumowanie pierwszego semestru nauki pod względem zachowania i wyników nauczania oraz wręczenie słodkich nagród dla wszystkich uczniów.

     Lekcja historii „Od Legionów po Monte Cassino…” Celem lekcji było przedstawienie losów Polaków walczących o niepodległość. Zależało nam m.in. na tym , aby pokazać jak bliskie były cele, wartości i historia dwóch naszych patronów tj.: gen. J.H. Dąbrowskiego oraz Karpatczyków czyli żołnierzy polskich walczących na frontach II wojny światowej, na Bliskim Wschodzie, Afryce, Europie- stąd hasło przewodnie lekcji: „Od Legionów po Monte Cassino”. Prelekcja oparta była na materiałach archiwalnych oraz relacjach uczestników tamtych wydarzeń, tak aby młodzi ludzie mogli uczyć się patriotyzmu od naszych patronów. W przygotowaniu lekcji udział brały: p. J. Karbowska, p. E. Chojecka, M. i L. Głazunow (oprawa plastyczna), p. A. Śliwińska ( opiekun SU), p. J. Żaczek i p. S. Bubel ( oprawa techniczna) oraz uczniowie SU oddziałów gimnazjalnych , którzy przygotowali scenkę pt.: „Miś Wojtek, który został żołnierzem”.

 

 

Więcej informacji o wydarzeniach, które odbyły się w pierwszym półroczu znajduje się w linku poniżej:

Półrocze 1

 

 

Instrukcja edziennika

 

PLAN LEKCJI

(obowiązuje od 29.01.2018)

 

 

Zebrania z rodzicami i konsultacje 2017/2018

ubezpieczenia NNW uczniów

DYŻURY SZKÓŁ

 2017/18
(dni wolne od nauki)

 

KOŁA ZAINTERESOWAŃ:

dla klas 1-3

dla klas 4-7

PLAN ZAJĘĆ

 DYDAKT. - WYRÓWN.

plan zajęć

zgoda rodziców